Beebi kandmise plussidPõhjused, miks kanda beebit süles ja kandelinas  

 

Lääne ühiskonnas veedavad meie beebid sageli oma esimesed tunnid, päevad ja kuud pigem ema kõrval, mitte ema vastas.

Beebid on palju aega võrevoodites, vankrites, lamamistoolides, turvatoolides.

Kardetakse, et liiga palju süles hoidmine hellitab lapse ära. Aga seda võin ma küll kohe täie kindlusega öelda, et armastusega ei ole võimalik beebit “ära hellitada”. Vaid täitsa vastupidi. 
Ja mõni arvab lihtsalt, et on ju kiire ja palju teha ja lapsel oma voodis turvaline küll.

Kuid beebid on sageli kõige rahulikumad ja õnnelikumad just siis, kui neid hoitakse süles või kantakse kandelinas või -kotis, sest emme keha on beebi jaoks tema jaoks tuttav ja turvaline kodu.

Räägitakse küll palju peale sündi nahk-naha kontaktist, kuid nahk-naha kontakt ja rinnal olek või beebi kandmine enda vastas, jäävad nii oluliseks kogu neljanda trimestri jooksul ja pärast seda ka.

Beebi süles hoidmist naudivad kõik vanemad ning see on ka loomulik osa beebi kasvatamisest. See on ka esimene viis, kuidas ema ja
isa oma vastsündinut lähemalt tundma õpivad. 

Lisaks sellele, et beebi süles hoidmine on lihtsalt armas ja mõnus, on sellel ka mitmeid praktilisi eeliseid. 

Siin on mõned plussid, miks beebi süles hoidmine või kandelinas, – kotis kandmine on oluline:

  1.  Arengu stimuleerimine: kui beebi on süles, saab ta kogeda kõiki maailma sensoorseid stiimuleid: näha, kuulda, tunda ja haista. See stimuleerib tema aju arengut ja aitab tal paremini mõista oma ümbrust. Samuti on beebi süles hoidmine oluline, et edendada tema motoorseid oskusi, kuna ta õpib liigutama oma pead ja keha vastavalt tema ema või isa liigutustele.
  2. Sotsialiseerumine: beebi süles hoidmine aitab luua sidemeid tema ja tema vanemate vahel ning annab beebile turvatunde, mis toob kaasa suurema enesekindluse ja iseseisvuse hilisemas elus, samuti tugevama füüsilise tervise. See aitab ka beebil õppida suhtlemisoskusi ja mõista teiste inimeste kehakeelt.
  3. Imetamise edendamine:  aitab kaasa parema imetamissuhte tekkimisele. Ergutab beebi instinkte ning ema oksütotsiooni tekkimist. Emapiim on beebile kõige parem toit ja see aitab ka vähendada riski haigestuda.
  4. Emotsionaalse arengu edendamine: beebi hoidmine võib aidata luua tugevaid emotsionaalseid sidemeid vanemate ja beebi vahel, mis on oluline osa
    lapse arengust. Beebi tunneb end armastatuna, turvaliselt ja hoituna, mis aitab kaasa tema emotsionaalsele arengule. Pehmel puudutusel on palju kasusid närvisüsteemi ja ka sotsiaalsete oskuste tekkimiseks.
  5. Naha kontakt aitab reguleerida beebi kehatemperatuuri ja tema pulssi.
  6. Arvatakse, et regulaarne ja tihe nahakontakt aitab beebidel oma ööpäevaseid rütme paremini paika sättida ja aitab eristada öist ja päevast und.
  7. Vähendab nutu sagedust ja pikkust ning parandab unekvaliteeti. Beebi magab rahulikumalt, kui tunneb end turvaliselt. Ja vähem nutmist tähendab rohkem aega uudistamiseks ning positiivsete seosete tekkimiseks ning õppimiseks.
  8.  Kui beebi tunneb end turvaliselt vanema vastas olles, saab ta pidevalt õppida ja areneda, kuna tema aju ei pea tegelema pelgalt ellujäämisega

Kokkuvõtvalt võib öelda, et beebi süles hoidmine on oluline osa beebi arengust ja tema vanemate suhetest. See annab beebile turvatunde, edendab tema aju arengut, arendab suhtlemisoskusi ja vähendab stressi nii beebil kui ka tema vanematel. 

Seega on beebi süles hoidmine üks oluline viis, kuidas sa saad oma lapsele parima alguse anda.

Ruth/Doula BeebiBliss

Shopping Cart