Issi kaasamine

 

Käisin paar päeva tagasi nõustamas pere juures, kus eelmine laps hakkas kohe peale sündi saama piimasegu ema tervisliku seisundi pärast.
Seekord saab ja soovib ema toita last rinnaga. Jeeei!
Nüüd aga on tekkinud olukord, et isa, kes eelmise lapsega oli väga kaasatud, sai toita ja tegeleda beebiga, on nüüd justkui kõrvaltvaataja.
Loomulikult ei saa isad beebit rinnaga toita. Kuid on muid viise, kuidas isa saab väga palju toetada ja tunda ennast ka olulise ja vajalikuna.


Issi, siin on sulle mõned näited, mida saad beebiga teha –
* Vahetada beebi mähkmeid. See ongi nagu issi ja beebi aeg. Saad sel ajal 100% beebiga olla. Võtagi see enda kohustuseks. Nii päeval kui öösel. Saad seda teha emme ütlemise peale või käia ise kontrollimas, kuidas selle pissi-kakaga lood on 🙂
* Krooksutada. Peale söömist, kui beebi ei ole uinunud magama.
Igakord ei olegi lõpptulemus ehk krooks nii oluline, vaid omavahel aeg ja suhtlemine, et luua lähedane side.
Jutusta beebiga, hoia silmsidet, tee talle nägusid. Näiteks aja keelt suust välja ja suud hästi pärani. See mõjub väga hästi ka imemisvõtte parandamiseks, sest beebi õpib miimka pealt ja näed, kuidas ta varsti teeb sulle järgi ja ajab ka keelt suust välja.
Või kui ta on uinunud magama, võta ta enda sülle või rinnale magama.
* Käi beebiga õues jalutamas. See annab ka emmele hetke vaikuses puhkamiseks.
* Kanna beebit sidumislinas või kõhukotis (soovitan valida ergonoomiline kõhukott, milles ka beebisisu). Jällegi super võimalus beebiga sideme tugevdamiseks
* Vannita beebit
* Kui teil on ka suurem(ad) laps(ed), siis suur abi on see, kui tegeled nendega. Ja hetkel kui sina oled beebiga, saab emme pühenduda suurematele lastele.

Kuula oma naist. Küsi, kuidas ta ennast tunneb. Kui tundub, et ta on liiga väsinud, et pikka ja sügavat vestlust pidada, vaata ja jälgi tema kehakeelt, et saaksid pakkuda talle tuge, kui ta vajab.
See võib olla lihtsalt see, et tood talle juua või ulatad telefoni või telekapuldi, kui ta beebit toidab või vaatad, kas on vaja midagi toimetada, kodu koristada, toit teha vms. Oluline, et oled olemas.

Kui tundub, et imetamine on väga keeruline ja see muudab ta närviliseks, nutuseks vms. Siis tuleta talle meelde, kui hästi sina temast arvad, lohuta, kiida.
Pöördu abi saamiseks imetamisnõustaja poole.
Mida suuremat tuge sina talle pakud, seda suurem tõenäosus on, et ta jätkab imetamisega. Seega sul on väga suur roll selles.

Ära unusta ka enda eest hoolitseda. Kutsu appi enda pere – ema/isa/õde või naise pere.
Tugivõrgustik, eriti esimestel kuudel, on väga oluline. Ja ka hiljem, kui soovite naisega taas teie aega, on selleks vanaemasid või tädisid, onusid väga vaja.

Shopping Cart